حضرت على (ع) مى فرماید: با جمعى از اصحاب در محضر رسول خدا (ع) نشسته بودیم ، پیامبر(ص) به ما رو کرد و فرمود: به من خبر دهید که براى زن چه چیز خوب است و خیر و سعادت او در چیست ؟

همه ما از پاسخ به این سئوال ، درمانده شدیم ، تا اینکه متفرّق گشتیم ، و به خانه آمدم و به حضرت زهرا (س) گفتم : پیامبر (ص) چنین سؤالى از ما نموده و ما از پاسخ به این سئوال درماندیم .

حضرت فاطمه (س) فرمود: من پاسخ این سئوال را مى دانم .خَیْرٌ لِلنّساءِ اَنْ لا یَرینَ الرِّجالَ وَ لا یَراهُنَّ الرِّجال

بهترین دستور براى ن آن است که نه آنها مردان نامحرم را بنگرند و نه مردان نامحرم آنها را ببینند.

به محضر مقدس رسول خدا (ص) بازگشتم و عرض کردم : سئوالى که فرمودید: که چه چیز براى ن بهتر است ، براى آن بهترین چیز آن است که نه مردان نامحرم آنها را بنگرند و نه آنها مردان نامحرم را ببینند.

پیغمبر اسلام (ص) فرمود: تو وقتى که نزد من بودى ، پاسخ به این سئوال را نتوانستى بدهى ، چه کسى این پاسخ را به تو آموخت؟ عرض کردم : حضرت فاطمه (س) به من آموخت.

پیغمبر (ص) خوشحال شد و فرمود اِنَّ فاطِمَةَ بَضْعَةٌ مِنّى؛ فاطمه (س) پاره تن من است .

علامه مجلسی، بحارالا نوار، ج 43 ، ص 54

داستان - امام هادی (ع) و مجلس شراب متوکل

داستان - بهترین سعادت برای زنان

داستان - دلسوزی دختر برای پدر

داستان - حضرت علی (ع) و قطع دست دزد

مداحی بچه های آباده - مادر برام قصه بگو دل تنگ تنگه

مداحی بچه های آباده - مادر برام قصه بگو دل تنگ تنگه

، ,ص ,براى ,فرمود ,حضرت ,مردان ,این سئوال ,مردان نامحرم ,فاطمه س ,پاسخ به ,به این ,آنها مردان نامحرم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود فایل های درسی دانلود بهترین های کامپوتر و موبایل ubook مجموعه فایل کودکانه های کتابخانه عمومی فتح المبین وبلاگ یاسین سوری عروسک معلم باغبان باغ عشق ... نرم افزار افزایش بازدید سایت وبلاگ آرکو فایل ارائه پروژه ، مقاله و تحقیقات دانشجویی