حضرت على (ع) مى فرماید: با جمعى از اصحاب در محضر رسول خدا (ع) نشسته بودیم ، پیامبر(ص) به ما رو کرد و فرمود: به من خبر دهید که براى زن چه چیز خوب است و خیر و سعادت او در چیست ؟

همه ما از پاسخ به این سئوال ، درمانده شدیم ، تا اینکه متفرّق گشتیم ، و به خانه آمدم و به حضرت زهرا (س) گفتم : پیامبر (ص) چنین سؤالى از ما نموده و ما از پاسخ به این سئوال درماندیم .

حضرت فاطمه (س) فرمود: من پاسخ این سئوال را مى دانم .خَیْرٌ لِلنّساءِ اَنْ لا یَرینَ الرِّجالَ وَ لا یَراهُنَّ الرِّجال

بهترین دستور براى ن آن است که نه آنها مردان نامحرم را بنگرند و نه مردان نامحرم آنها را ببینند.

به محضر مقدس رسول خدا (ص) بازگشتم و عرض کردم : سئوالى که فرمودید: که چه چیز براى ن بهتر است ، براى آن بهترین چیز آن است که نه مردان نامحرم آنها را بنگرند و نه آنها مردان نامحرم را ببینند.

پیغمبر اسلام (ص) فرمود: تو وقتى که نزد من بودى ، پاسخ به این سئوال را نتوانستى بدهى ، چه کسى این پاسخ را به تو آموخت؟ عرض کردم : حضرت فاطمه (س) به من آموخت.

پیغمبر (ص) خوشحال شد و فرمود اِنَّ فاطِمَةَ بَضْعَةٌ مِنّى؛ فاطمه (س) پاره تن من است .

علامه مجلسی، بحارالا نوار، ج 43 ، ص 54

داستان - امام هادی (ع) و مجلس شراب متوکل

داستان - بهترین سعادت برای زنان

داستان - دلسوزی دختر برای پدر

داستان - حضرت علی (ع) و قطع دست دزد

مداحی بچه های آباده - مادر برام قصه بگو دل تنگ تنگه

مداحی بچه های آباده - مادر برام قصه بگو دل تنگ تنگه

، ,ص ,براى ,فرمود ,حضرت ,مردان ,این سئوال ,مردان نامحرم ,فاطمه س ,پاسخ به ,به این ,آنها مردان نامحرم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

رژیم لاغری اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا سَیِّدَتَنـا رُقَیَّةَ،عَلَیْكِ التَّحِیَّةُ وَاَلسَّلامُ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكاتُهُ نقطه چین تا خدا کسب درآمد از گوگل دانلود کده آریا مارکتینگ، مجله آنلاین بازاریابی،فروش،کسب و کار و کارآفرینی کتابخانه عمومی دهخدا الوند nazaniniha معمارگونه delsatecco3.rozblog.com